2019 | Taxi zkoušky - Články

Jak udělat taxi zkoušky co nejrychleji?Úspěšně složit taxi zkoušky je povinností každého uchazeče o taxi koncesi v Praze.

Zkouška je nejdříve rozdělena na teroretickou a praktickou část přičemž teoretická část se dále dělí na legislativní test po 30 otázkách a test z místopisu, který má také 30 otázek.

Praktická část se poté skládá z několika otázek k funkčnosti a používání taxametru.


Jak tedy začít a nejrychleji se připravit? Příprava kolegům trvá 2-3 týdnyRegistrovat se


Například legislativní kategorie se skládají z Živnostenského zákona, otázek ze silniční dopravy nebo cen. Test z místopisu je rozdělen na určení adres objektů v Praze, orientační vzdálenosti nebo přibližné určení polohy známějších ulic v Praze. Snažte se pochopit logiku otázky a odpovědi, případně si detailní dovysvětlení vyhledejte na google.cz. Pomáhá to při učení!


Až budete cítit, že Vám procvičovací testy jdou od ruky, můžete zkusit hlavní test. Tento test je určen k simulování opravdových podmínek při zkouškách. Čili dostanete 30 otázek a odpovědi se dozvíte až na konci testu spolu s Vaším scóre. Hlavní test Vám ale do detailu řekne, ve kterých kategoriích děláte nejvíce chyb a měli byste si je procvičit znovu v procvičovacích testech.


Jakmile uděláte 2-3x po sobě test nad 80 % jste připraveni, ale nic nepodceňujte! Dále si párkrát pravidelně procházejte a opakujte všechny kategorie. Nejdůležitější bude čerstvé opakování znalostí v den zkoušky!


Ohledně praktické části s taxametrem, je možné si objednat kurz s kolegou, který Vás osobně zaučí. Tento kurz je již zpoplatněn.


Zpět